Vyberte stránku

Ugears 3D dřevěné mechanické puzzle Stem Lab Převodovka

469,00 

Rozměry stavebnice: 13x10x11
Rozměry balení: 20,5×18,8×6,3
Věk: 8+
Materiál: překližka
Počet dílků: 120
Doba sestavení: cca1-2 hodiny

2 skladem

Katalogové číslo: UG70073 Kategorie: ,

Popis

Ugears 3D dřevěné mechanické puzzle Stem Lab Převodovka

Sestavte si toto puzzle a poznejte princip fungování čtyřstupňové automobilové manuální převodovky.
Experimentujte – v balení brožura, která popisuje vývoj tohoto puzzle, design mechanismu a také co všechno toto mechanické puzzle umí.

Jak převodovka funguje?
Je to naučný model, s kterým můžete interaktivně studovat mechanismus, jeho základy fungování. Mechanická převodovka je redukce, která poskytuje rychlost a převod točivého momentu z motoru na volant. Po složení můžete experimentovat, manuálně nastavovat převody I, II, III nebo zpětný chod. V „N“ pozici – neutrál, spojka i transmise jsou odpojené a běží naprázdno. První rychlostní stupeň, tzv. jednička otáčí transmisi a kolečka nejpomaleji, dvojka je otáčí střední rychlostí, trojka je otáčí nejrychleji. Při zpětném chodu se kolečka otáčejí naopak.

Kdo a kdy ji vynalezl?
Tento vynález patří slavnému německému vynálezci Karlu Benzovi.

Použití
Převodovka je používaná hlavně v automobilovém průmyslu jako část transmise, což je zařízení pro mechanický přenos hnací síly.

Převodovka, která byla navržena nejen jako puzzle, ale také jako edukativní pomůcka.
Vysoce kvalitní dřevěné díly s mnoha detaily. K sestavení nepotřebujete lepidlo ani žádné další nástroje.
Detailní manuál, který má instrukce krok po kroku, barevný.
Příklady a návrhy na vaše malé projekty.
Mobilní aplikace, která vám nabídne ještě více možností, stačí naskenovat QR kód.

Dřevo a pohyb – jak to jde dohromady?
Jednoduše! Mechanický pohyb a tradiční materiál spojují 3D modely UGEARS. Poznejte tajemství převodů, gumičkových motorů, koleček a dalších mechanických součástek!
Zábavné skládání bez nutnosti lepení, propracované detaily, hladký provoz a kvalitní zpracování – plně funkční pohyblivé 3D puzzle UGEARS ohromí i toho, kdo neměl fyziku ve škole právě v oblibě.
Do detailu propracované dřevěné 3D skládačky ukrajinské značky UGEARS jsou vhodné nejen pro rozvoj motoriky a představivosti, ale jsou i neskutečně zábavné. Díky vysoké kvalitě výroby jsou při správné údržbě modely po sestavení plně funkční a pohyblivé a umožňují tak lépe poznat tajemství mechaniky.
UPOZORNĚNÍ: Pro správné fungování a bezproblémový provoz je třeba součástky, u kterých je to uvedeno v návodu (zejména osy), promazat voskem z obyčejné svíčky, aby byla rotace prováděna s minimálním třením.

Brand

Ugears

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.