Vyberte stránku

Ugears 3D dřevěné mechanické puzzle Stem Diferenciál

469,00 

Rozměry stavebnice: 117,5×13,5×10,5
Rozměry balení: 20,5×18,8×6,3
Věk: 8+
Materiál: překližka
Počet dílků: 163
Doba sestavení: cca1-2 hodiny

Není skladem

Katalogové číslo: UG70074 Kategorie: ,

Popis

Ugears 3D dřevěné mechanické puzzle Stem Diferenciál

Sestavte si toto puzzle a poznejte princip fungování automobilového diferenciálu.
Experimentujte – v balení brožura, která popisuje vývoj tohoto puzzle, design mechanismu a také co všechno toto mechanické puzzle umí.

Jak diferenciál funguje?
Je to naučný model, s kterým můžete interaktivně studovat mechanismus, jeho základy fungování. Difereniál byl vytvořen za účelem kontroly rychlosti otáček hřídelí na stejné ose. Rozkládá přenášený kroutící moment na dvě jiné hřídele při změně poměru jejich otáček. Tento mechanismus tak odstraní situaci, kdy by jedno nebo obě kola hnací nápravy projížděla zatáčku smykem. Diferenciál přispívá k lepší přilnavosti vozidla k podkladu, zlepšuje stabilitu, ovladatelnost a snižuje opotřebení pneumatik. Po sestavení diferenciálu jej můžete odblokovat posunutím páky nahoru, kola otáčíte pomocí levého ozubeného kola. Při posunutí páky dolů budou kola propojena a budou se otáčet spolu najednou nebo je také můžete uzamknout.

Kdo a kdy jej vynalezl?
Automobilový diferenciál vynalezl francouzský inženýr Onesiphore Pecqueur v roce 1825. Ve 30. letech 20. století jej výrazně vylepšil německý automobilový inženýr Ferdinand Porsche.

Použití
Diferenciál je používaný hlavně v automobilovém průmyslu jako část transmise, což je zařízení pro mechanický přenos hnací síly. Zlepšuje ovladatelnost a výkon automobilu.

Diferenciál, který byl navržen nejen jako puzzle, ale také jako edukativní pomůcka.
Vysoce kvalitní dřevěné díly s mnoha detaily. K sestavení nepotřebujete lepidlo ani žádné další nástroje.
Detailní manuál, který má instrukce krok po kroku, barevný.
Příklady a návrhy na vaše malé projekty.
Mobilní aplikace, která vám nabídne ještě více možností, stačí naskenovat QR kód.

Dřevo a pohyb – jak to jde dohromady?
Jednoduše! Mechanický pohyb a tradiční materiál spojují 3D modely UGEARS. Poznejte tajemství převodů, gumičkových motorů, koleček a dalších mechanických součástek!
Zábavné skládání bez nutnosti lepení, propracované detaily, hladký provoz a kvalitní zpracování – plně funkční pohyblivé 3D puzzle UGEARS ohromí i toho, kdo neměl fyziku ve škole právě v oblibě.
Do detailu propracované dřevěné 3D skládačky ukrajinské značky UGEARS jsou vhodné nejen pro rozvoj motoriky a představivosti, ale jsou i neskutečně zábavné. Díky vysoké kvalitě výroby jsou při správné údržbě modely po sestavení plně funkční a pohyblivé a umožňují tak lépe poznat tajemství mechaniky.
UPOZORNĚNÍ: Pro správné fungování a bezproblémový provoz je třeba součástky, u kterých je to uvedeno v návodu (zejména osy), promazat voskem z obyčejné svíčky, aby byla rotace prováděna s minimálním třením.

Brand

Ugears

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.